Gaya

Gaya och Harleys valpar föddes den 16 februari
Sju hanar och nio tikar

Gaya

Namn:
Nord Jv-14
East Meadows Outstanding Choice
Ras:
Irländsk röd setter
Info:
HD: A
Född:
December, 2013
SE13369/2011
PL CH
Heathclare Follow The Magic
KCSB4115CS
Riverbrue Dionysus
KCSB0048CN
GB SHCH
Astrazone Special Brew
KCSB0717CM
Riverman Joshua
KCZ2377106Z02
Astrazone Playmayt
KCSB2853CR
Brabrook Fantasy Believer With Rive
KCAC01979301
Tagamago’s Survivor
KCSB3807CM
Brabrook Waikki Roamancer
KCAH03251010
Heathclare Blin Kin Magic
KCSB3112CS
GB SHCH
Danaway Lancelot Of Autumnwood
KCAC01704501
Danaway Michaelangelo
KCAD01483405
Danaway Demure
KCSB0980CP
Heathclare Magic Moments
KCSB0025CJ
GB SHCH
Danaway Fortune Teller
KCSB1514CI
Heathclare Its Magic
S50518/2008
East Meadows Jazz Summer
S43124/2006
Dubliner Simsala Bim
S14622/2001
Dark Auburn’s Michigan
S49678/2000
Frinan Newyork Newyork
S16251/95
Dubliner A Rosehip To Dark Auburn
S45948/2004
Honeygardens Imitation
S56535/2001
WW-08
Asoftwind Of The Golden Vale
S27261/2000
Honeygardens Face The Destiny
S55160/2006
NO V-10
East Meadows I’Ll Follow The Sun
S59884/2003
Copper’s Pang I Bygget
S28715/99
Queensett’s Highlander
S24078/2001
Copper’s Prinsessan På Ärten
S50897/2001
Discovery’s Irish Clare
S10004/97
VDH CH
Discovery’s Ways To My Heart
S19819/96
East Meadows Beautiful Maria

CIE Fi V-14 TLN W-15 Applegrove I Am The Dragon´s Aid
Harley

Harley

Utställningsresultat 2015

Gaya stående.JPG

My Dog SKK, 5 januari, Junkk 1, exc, ck, 3 BTkl Domare: Johansson A-C
My Dog SKK, 6 januari, Junkk 2, exc, Domare: Bodegård Göran
Strängnäs SKK, 14 mars, Junkk, exc, Domare: Jonsson Mats
Kista SKK, 3 april, Junkl, vg, Domare: Whyte Frank
Västerås SKK, 24 april, Junkk 2, exc, Domare: Sandö Siv
Vänerborg SKK, 6 juni UKK 1, exc, ck Domare: Lang Christian. H
Gällivare SKK, 28 juni UKK 1, exc, ck Domare: Delerue Pedro Sanch
Tvååker SKK, 10 juli, UKK 2,VG Domare: O’Gorman John
Tvååker SKK, 11 juli, UKK 2 exc Domare Davern Pluis
Ransäter SKK, 25 juli UKK 2 exc Domare: Veiga Vitor Manue
Sunne FA, 1 augusti UKK 2 exc Domare Bengtsson Marina
Eskilstuna SKK, 15 augusti UKK 1 exc Domare: Lepasaar Marko
Norrköping SKK, 16 augusti, UKK 1 exc, ck ,4 BTkl Domare: Anna Törnlöv
Visby SKK, 29 augusti, UKK 1 exc ck 4 BTkl Domare: Desserne Sylvie
Visby SKK, 30 augusti, UKK 1, exc Domare: Wallin Bo
Böda Sand SKK, 5 september UKK,vg Domare: Lundgren Bertil
Högbo SKK, 13 september UKK 3 vg Domare: Urek Tatjana

 

Annonser